Skip to main content

Hakkımızda

2006 yılında Özel Esat Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu ve Direksiyon Geliştirme Merkezini kurmak üzere; yenilikçi yaklaşımımız ile müşterilerimize, sürücülere ve sürücü adaylarına Değer yaratmak, Doğruluk, Dürüstlük, Yasalara Uygunluk, Teknolojiyi Kullanmak, %100 Müşteri Memnuniyeti Sağlamak ve Toplumda Bilinçli Sürücüler Kitlesi Oluşturmak gibi değişmez temel ilkeler ile yola çıktık.

22.06.2006 tarihinde henüz kurum açma işlemlerine başlamadan Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bilinçli toplum, bilinçli sürücüler ilkelerimize uygun olarak online eğitim sistemi ile tüm sürücülere ve sürücü adaylarına hizmet vermeye başladık. Bugün ise sizlerin ilgisi ve desteği ile Türkiye geneli ve Dünya’nın birçok ülkesinden gelen günlük yaklaşık 3.000 ziyaretçi web sitemizden yararlanmaktadır.

22.06.2006 tarihinde kurum açma işlemleri için Milli Eğitim Bakanlığına gerekli müracaatları yaptık ve 08.09.2006 tarihinde halen Merkez Çankaya İlçesi Gaziosmanpaşa, Büyükesat Mahallesi, Koza Sk. No:161, 06660 Çankaya/Ankara adresinde eğitim-öğretime başladık.

Bugün, memnunlukla görmekteyiz ki tüm hedeflerimize bu ilkeler ile ulaşmış bulunmakta ve yeni hedeflerimize doğru dinamizm ve inancımızla yolumuzda ilerlemekteyiz.

Uzman Kadromuzla iyi tanımlanmış olan vizyonumuz, bizi diğerlerinden ayıran temel özelliğimizdir. Vizyonumuzu gerçekleştirmeye yönelik hedef ve çalışmalarımız sektörde seçkin bir kurum olmamızda önemli bir rol oynamaktadır.

İşimizi Kanun, Tüzük, Yönetmelik ve diğer bütün yasal düzenlemeler çerçevesinde yaparak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrasında da sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmaya devam edeceğiz.

Tüm dostlarımızın göstermiş olduğu ilgi ve desteğe teşekkür ederiz.

Hikayemiz

2006
Esat Sürücü Kursu Kuruldu.
2012
Esat Sürücü Kursu, Ankara'nın En İyi Sürücü Kursu Seçildi
2018
Mezun Ettiğimiz Öğrenci Sayısı 10.000'i geçti
2024
Hala ilk günki heyecanımız ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

“B” Sınıfı Otomobil Ehliyeti

Yaş şartı: 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Araç sürme yetkisi: B sürücü belgesini alan kişi, bunun yanında M,B1 ve F tipindeki araçları da sürebilmektedir. Kullanıldığı araçlar: Otomobil ve kamyonet azami yük ağırlığı 4.250 kilograma kadar olan birleşik araçları kullanabilirler. Geçerlilik süresi: 10 yılın ardından yenilenmesi gerekmektedir.

“A” Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

Yaş şartı: 20 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Deneyim: En az 2 yıllık A2 sınıfı deneyimi gereklidir. (ya da 24 yaşı doldurmuş olmak gerekmektedir) Araç sürme yetkisi: A sürücü belgesini alan kişi, bunun yanında M,A1 ve A2 tipindeki araçları da sürebilmektedir. Kullanıldığı araçlar: Sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçen üç tekerlekli motosikletler. Geçerlilik süresi: 10 yılın ardından yenilenmesi gerekmektedir.

“D” Sınıfı Otobüs Ehliyeti

Yaş şartı: 24 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Deneyim: En az B sınıfı Araç sürme yetkisi: D sürücü belgesini alan kişi, bunun yanında M, B, B1, D1 ve F tipindeki araçları da sürebilmektedir. Kullanıldığı araçlar: Minibüs ve Otobüs kullanabilirler. Geçerlilik süresi: 5 yılın ardından yenilenmesi gerekmektedir.

“C” Sınıfı Kamyon Ehliyeti

Yaş şartı: 21 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Araç sürme yetkisi: C sürücü belgesini alan kişi, bunun yanında M, B, B1, C1 ve F tipindeki araçları da sürebilmektedir. Deneyim: En az B sınıfı Kullanıldığı araçlar: Kamyon ve çekici. Geçerlilik süresi: 5 yılın ardından yenilenmesi gerekmektedir.